Arnavutköy Tabelacı

Arnavutköy tarihi, her nekadar Trikos kalesiyle anılmakta ise de Sazlıbosna-Kayabaşı yolunun doğusunda Filiboz Viranlığı (Filiboz Çiftliği) mevkiinde, tarihte çok da fazla adı geçmeyen antik bir yerleşimin varlığı belirlenmiştir. Bu bağlamda Arnavutköy sınırları içinde en eski yerleşim birimi, Sazlıbosna-Kayabaşı yolunun doğusunda Filiboz Viranlığı (Filiboz Çiftliği) olarak adlandırılan antik Filiboz şehridir.

Bugünkü Durusu (Terkos) semtinin tarihçesi de 1000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Terkos Gölü’nün içinde yer aldığı Çatalca İlçesi ve çevresi Doğu Roma İmparatorluğu döneminde eski bir Trak yerleşimidir. Terkos ve çevresi çok eski zamanlardan beri geniş orman alanlarıyla kaplı olduğu için buralar Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir av merkezi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Durusu Gölü kenarına, Doğu Roma döneminde inşa edilen Trikos Kalesi, İstanbul’un ön savunma hatlarından birini oluşturmaktaydı. Zamanla Cenevizlilerin eline geçen kale, 1452 yılında II. Mehmet (Fatih) tarafından fethedilmiştir.

İstanbul Arnavutköy’de tabela hizmeti vermekteyiz. Işıklı, ışıksız, led, kutu harf ve diğer çeşitlerimizle Arnavutköyde bulunan kurum, kuruluş ve esnaflara uygun  fiyatla tabela üretimi ve montajı verilmektedir.

Adnan Menderes Tabelacı

Anadolu Tabelacı

Atatürk Mahallesi Tabelacı

Baklalı Tabelacı

Balaban Tabelacı

Boğazköy İstiklal Mahallesi Tabelacı

Bolluca Tabelacı

Boyalık Tabelacı

Çilingir Tabelacı

Deliklikaya Tabelacı

Dursunköy Tabelacı

Durusu Tabelacı

Fatih Tabelacı

Hacımaşlı Tabelacı

Hadımköy Tabelacı

Haraççı Tabelacı

İmrahor Mahallesi Tabelacı

İslambey Tabelacı

Karaburun Tabelacı

Karlıbayır Tabelacı

Mavigöl Mahallesi Tabelacı

Terkos Tabelacı

    WeCreativez WhatsApp Support
    Fiyat almak için tıklayın.
    WhatsApp Destek Hattı