İnşaat Tabelası

İnşaat Tabela Modelleri

İnşaat Tabelası Nedir Avantajları Nedir?

Bir tür tabeladan olan inşaat tabelası, genellikle inşaatın yapıldığı yerde veya inşaat girişinde kullanılır. Amaç, karadaki inşaat hakkında görsel bilgi vermektir. İnşaat firmasına dâhil olan tabelada, mühendis ve mimarlar, arsalar hakkında bilgi, inşaat için resmi izinler hakkında bilgi verilmektedir. Ayaklı veya ayaksız inşaat tabelaları, folyo ve branda gibi farklı malzemelere baskı yaparak üretilebilir.

İnşaat tabelaları, dış mekânda kullanıma uygun malzemeler kullanılarak üretilen ihtiyaçlara göre istenen boyutta yapılır. İstenirse aydınlatmalı inşaat tabelaları dış ışıkla aydınlatılarak kullanılabilir. Her tür tabelada olduğu gibi, çeşitli renkler, logolar ve amblemler dâhil edilmiştir. İnşaat tabelaların üretimi, istenen metal çerçeve boyutunun hazırlanması ile başlar.

Pleksi seçtikten sonra metal çerçevelere uygulanacak metal kanvas veya ahşap tabelalar, bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımlar tabelalara tutturulur. İnşaatın yapımında kullanılan tabelalar arasında bulunan yön tabelası ve uyarı tabelaları da inşaatın bazı kısımlarında kullanılmaktadır. Ayaklı veya ayaksız inşaat tabelaları, folyo ve branda gibi farklı malzemelere baskı yaparak üretilebilir.

İnşaat tabelaları plastik, metal veya vinil zeminlerde dijital baskı tekniği olarak veya istenilen ölçülerde folyo kesilerek hazırlanır. En önemli özelliği, etki ve hava şartlarına dayanacak şekilde üretilmeleridir. Uzun süre açık havada depolanan inşaat tabelaları, güneş, yağmur, kar ve toz gibi faktörlerin zarar görmemesi için özel basınç uygulanarak üretilir.

İnşaat tabelasının avantajı kullanıcıya ve gözlemciye güven verir. Örneğin, bir inşaat şirketi tarafından satın alınan bir tabela, bir kişinin o şirketle ilgili yasal gerekliliklere uyduğunu gösterir. Bu, işini ciddiye aldığının bir göstergesidir.

 

İnşaat Tabelaları Nasıl Yapılır?

İnşaat tabelaları, inşaat hakkında bilgiler veya tüm alan özellikleri, şirket logoları vb. bilgisiyle doludur. Markaların üretilmesinden önce profesyonel bir tasarımla örnek çalışmalar yapılmıştır. Uygun görüldüğü takdirde, tabelanın hangi materyale yapılacağına karar verilir.

Büyük metal karkaslarında vinil streç yöntemiyle büyük ve görkemli tabelalar yapılabilir, ayrıca plastik zeminlerde folyo kesim yöntemiyle inşaat tabelaları yapılabilir. Müşteri memnuniyetini sağlamak için, dijital baskı ile yapılan inşaat tabelaları metal veya plastik üzerine kesme folyoları, tüm inşaat şirketi bilgilerini çarpıcı bir tasarımla sergilemeyi amaçlamaktadır.

İnşaat tabelalarının istenen etkisine ulaşmak ancak profesyonel tasarımcılar tarafından mümkündür. Dayanıklı malzemelerden yapılmış inşaat tabelası genellikle inşaat alanı göz önünde bulundurularak demir bir çerçeveye basılarak hazırlanır. Ek olarak, kompozit panellerde folyo kaplamalarla yapılan inşaat tabelaları da yaygın olarak kullanılmaktadır. Önemli olan, tabelanın uzun süre kullanılabileceğidir.

 

İnşaat Tabelası Özellikleri

 

 • İstenilen ebatta üretilebilir.
 • İstenilen renkte üretilebilir.
 • Dış mekân kullanımı için uygundur.
 • İstenildiği zaman aydınlatılır.
 • Ayaklı veya bacaksız yapılabilir.
 • Kullanılan baskı tekniği ile kötü hava şartlarına dayanabilir.
 • Folyo ve branda gibi farklı yüzeylere basılabilir.

 

İnşaat Tabelasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnşaat tabelası dış mekân tabelaları olması sebebi ile nasıl imal edilirse edilsin sağlam olması önemlidir. Hasarlı okunmayan bir tabela inşaat firmasının marka güvenilirliği açısından olumsuz etki yapabilir. Kaliteli malzeme ve işlem ile yapılan malzemeler uzun ömürlü ve dayanıklı olacaktır.

Bu tarz tabelaların dış hava şartlarına dayanıklı olması gerekmektedir. Eğer aydınlatma yapılacak ise doğru bir elektrik sistemi ile aydınlatma işleminin sağlanması gerekir. İster baskı branda ister dijital baskı da kaliteli üretim ve montaj asla ödün verilmemesi gereken bir koşuldur.

 

İnşaat Tabelasını Üzerindeki İşaretler Ne Anlama Geliyor?

Şantiyelerin güvenlik işaretleri süslenmez. Her işaretin bir anlamı vardır ve her renk farklı bir mesajı temsil eder. Bu işaretler ve renkler belirtilen standartlara göre tanımlanmıştır. Site güvenliği için size verilen talimatları inşaat işaretleri ile anlamanız önemlidir. Net sağlık ve güvenlik mesajları sağladıkları gösterilmiştir.

İşaretin verdiği talimatların anlaşılması ve izlenmesi işinizi veya hayatınızı korumak anlamına gelir. Bu, iş güvenliği için çok gereklidir ve çalışanlar için tehlikeye karşı güvenli bir alan yaratır. Şantiyelerde çeşitli nedenlerden dolayı şantiye işaretleri kullanılır. Size önemli bilgiler verir, uymanız gereken tehlikeler veya kurallar hakkında sizi bilgilendirir.

 

 • Yasak işaretleri
 • Zorunlu işaretler
 • Uyarı işareti
 • Güvenli Durum Uyarıları
 • Yangın Söndürme Cihazları Tabelası

 

İnşaat Tabelası Farklı Tipteki İşaretler Ne Anlama Geliyor?

Yasaklanmış güvenlik işaretleri, yani yasaklanmış işaretler; Durma Belirtileri, Girmeme, Sigara İçilmez. Beyaz zemin üzerine çapraz çıtalar bulunan kırmızı daireler halinde basılmıştır. Üzerindeki yazı siyahtır ve bu işaretlerin boyutu ve şekli standarttır.

Güvenlik uyarı işaretleri; Tehlike, Yüksek Gerilim, Asbest, İş Başlığı, Siyah kenarlıkları olan katı sarı üçgenler (noktalar) olarak gösterilirler. Herhangi bir sembol veya metin de sarıdır. Güvenlik durumu güvenli işaretler; Yangın çıkışı, ilk yardım. Bu işaretler yeşil veya dikdörtgen bir kutuya sahiptir. Beyaz sembollerden veya beyaz metinlerden oluşur.

 

İnşaat Tabelası Ölçüleri Nelerdir?

İnşaat tabelasının büyüklüğü genellikle proje detaylarından, müteahhit firma ve proje tamamlanma tarihinden daha büyüktür ve uzaktan anlaşılmalıdır. Genel olarak standart boyutlar yoktur. Boyut, müşterinin istediği yükseklik ve genişliğe göre belirlenir. Müşteri bilgi olarak mesafe fikrinden haberdar edilir ve buna göre yapılmalıdır.

 

İnşaat Tabelasının Önemi Nelerdir?

İnşaat tabelasının önemi işiniz için çok iyidir. Çünkü en doğru bilgiyi yapabileceğiniz tabela ile insanlara iletmenize yardımcı olur. Bu, sizi seçecek müşterileriniz için bir ilham kaynağıdır. Kaliteyi ve markanızı en iyi şekilde yansıtmanız size bağlıdır. Bu yüzden kaliteli bir inşaat tabelası yapıldığın da her açıdan hem uyarı hem de firma yansıması adından çok önemlidir.

 

İnşaat Tabelası Fiyatları

İnşaat tabelasının fiyatı, konvansiyonel modellere göre daha ucuzdur ve tabela, diğer tabelalara göre diğer tabela modellerine göre daha kolay hale getirilebilir. Bir inşaat panosunun fiyatını belirlerken birinci öncelik, panonun yüksekliği ve genişliğidir. Bir sonraki adım kullanılacak malzemedir. Bir sonraki fiyatı belirlemenin sonraki kısmı, tabelanın yanıp yanmayacağıdır.

 

İnşaat Tabelası Kurumsal Bir Alan Kuruyor

Bir şantiyede bir isim tabelası kullanmak artık zorunludur. Yapı işaretleme ürünleri, çevre sakinlerini bilgilendirmek ve inşaat çalışmaları hakkında kitlelere fikir iletmek için son dönemin en popüler çeşitlerinden biridir. Günümüz standartlarında lider olan bu ürünler inşaat tabelası her geçen gün daha fazla insanı kendine çekmektedir. Bu kapsamda firmalar komple bir ekibe sahiptir, firma doğrudan ilginç çeşitleri sipariş etmenize yardımcı olur.

 

Her Mevsimde Dayanıklı İnşaat Tabelaları

Yapı markası satın alırken, malzemenin kalitesini korumak için ön planda kullanılabilir. Sizi bilgilendirmeyi ve teknik anlamda ön planda olan ürünleri sunmayı hedefleyen firmamız %100 memnun kalmanıza ve bu ürünlerle öne çıkmanıza yardımcı olmaktadır.

Birinci sınıf malzeme tasarlamanın yanı sıra, adım adım çalışmalar hakkında sizlere fikir verilmesini de ihmal etmemek gerekir. Sahada dikkat çeken ve herkes tarafından sevilen ürünlerle ilgilenmektir. Popüler hizmetler tercihlerini ve avantajlarını kullanmak için çeşitli kategoriler ile görebilirsiniz.

Bu alanda isim yazan firmamız ile inşaat tabelası ürünleri ile iletişime geçebilir, firmanıza özel işleri doğrudan ele alma olanağınız olur. Tek adımda ilerlemenizi sağlayan firmalar, tasarım açısından göze çarpan çeşitleri bir araya getiriyor.

 

  WeCreativez WhatsApp Support
  Fiyat almak için tıklayın.
  WhatsApp Destek Hattı