Işıklı Tabela

Işıklı tabela ürünleri en çok tercih edilen reklam tabela modelidir. Sizde firmanız için tabelacı arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Işıklı tabela imalatı,  ışıklı tabela modelleri ve çeşitleri için  üretimi yapan reklam firmamız tabela imalatı konusunda yılların tecrübesi ile hizmet vermektedir.

Işıklı Tabela Modelleri

İstanbul Işıklı Tabela

Tabela, firmaların kendini tanıtma ve reklam amaçlı kullanılan materyallerdir. Her firma için reklam, çok önemli bir unsurdur. Bu yüzden bu konuya belirli bir bütçe ayrılır ve işin gereğine göre reklam unsurları hazırlanır. İşin verimliliği, yayılması bakımından reklam vasıtası en önemli yollardandır.  Işıklı tabela da bu araçlardan biridir.

Birçok farklı özellikte ve çeşitte tabelalar mevcuttur. Kullanacak kişi büyük bir yelpazeden kendine göre uygun seçimi yapar. Işıklı tabela da bu çeşitlerden talebi yüksek tabela modellerinden birisidir. Görselliği daha fazla düzeye çıkarmak amacı ile üretilen tabela türlerinden sadece bir tanesidir. İstanbul ışıklı tabela sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yapımında çok farklı ışık türleri kullanılabilir ve tasarımları çok farklı şekillerde yapılabilir. Bu tamamen çalışılan firmanın yaratıcılığına ve kullanacak kişinin isteğine bağlıdır. Birçok kullanım alanı mevcuttur. Bunlardan bazıları: dış mekânlar, bina girişleri, iç mekânlar, çatılar olarak sıralayabiliriz.

 

Işık Tabela Modellerinden bir örnek
Işık Tabela Modellerinden bir örnek

 

Işıklı Tabela Modelleri

Firmalar veya işletmeler için ışıklı tabela çok rağbet gören bir türüdür. Bu amaçla kullanılan tabelalar reklam amacı ile yapıldığı için en uygun şekilde tasarlanmalı ve ışıklandırılmalıdır.

 

Işıklı Oyma Tabela

Işıklı oyma tabela denilen ürün kompozit panelin CNC tezgahında oyulup, harf bölümlerinin alınıp ışık geçiren pleksi glass kompozit panele bağlanarak ışık çıkması

 

Işıklı Paslanmaz Harf

Işıklı paslanmaz harf denilen olay ön yüzeyi 1 mm yan yüzeyleri ise 0,80 304 kalite paslanmaz ile ön yüzeye lehimlenerek 6, 8 veya 10 cm kalınlığında elde edilen tabela ürünüdür. 2 çeşit ışıklı paslanmaz harf vardır.

Pleksi yardımı ile önden ışık çıkan paslanmaz kutu harf

Ön yüzeyi, yan yüzeyi paslanmaz ışığı zemine vuran paslanmaz kutu harftir.

 

Işıklı pleksi kutu harf tabela

Işıklı pleksi harf tüm ana renklerden yapılabilir. Ön yüzey 5mm pleksi, yan yüzeyler ise 3mm pleksi malzemesinden yapılır. Harfin kalınlığı güzel ve net ışık çıkması için 6 cm, 8 cm, 10 cm kalınlık olarak tercih edilir. Işıklı pleksi kutu harfin tercih edilme sebebi ön yüzeyi ve yan yüzeyi farklı renklerde yapabilmemizdir.

 

Işıklı Harf Tabela

Işıklı harf tabela kendi içerisinde paslanmaz, pleksi, ampül harf, alüminyum harf, dekota harf, strafor köpük harf, metal harf olarak kendi içerisinde sınıflandırılmıştır.

 

Işıklı Ampül Harf Tabela

Işıklı ampül harf genelde retro bir görüntü sağlamak için yaptırılan bir harf türüdür. Bu tabelayı tercih eden firmalar kafe, giyim mağazaları, bar, restoran, kafe bar, pub ve otomotiv sektöründe tercih edilen bir retro harf türüdür.

 

Işıklı Vinil Tabela

Işık sistemi kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Birincisi flöresan aydınlatmalı ışıklı vinil, ikinci ise en çok tercih edilen ve günümüz şartlarında en çok tercih edilen led ışıklı vinil tabeladır. Tercih edilme sebebi ise elektrik tasarrufu sağlamaktadır.

bir çok çeşite ayrılmaktır. İçerisinde kullanılan ışık ise led ve flöresan aydınlatma olarak iki çeşide ayrılır.

Kullandığımız ışık kalitesi birinci sınıf LED olup, firmanızı en ileri seviyede tanıtımızı yapmanıza imkan verir.

Firmalarda veya işletmelerde genelde girişte kullanılır ve tanıtım amacı güder.  Tasarım ve boyut gibi özellikleri işletmelerin tercihlerine göre değişir. Tabelada ışıklandırmanın yapılması hava karadığında da fark edilme unsurunu arttırır.

Belki de birçok iş yeri arasında en önce fark edilen sizin işletmeniz olur. Akşam karanlıkta da hizmet veren işyerleri için çok gerekli bir ayrıntıdır. Işıklı tabelalarda kullanılan malzemeler, ışıklar önemlidir.

Tabelanın görüntüsünü bu unsurlar verir. Ne kadar kaliteli ve donanımlı bir malzemeler kullanılırsa tabela o kadar öne çıkar. Tabelanın güzelliğini ortaya çıkaracak olan malzemeler fiyatı etkilediğinden dolayı işletmelerin tercihine bırakılmalıdır.

Genel olarak ön yüzü reklam unsuru olarak gösterileceğinden dolayı ve işletmeyi temsil edeceğinden dolayı ışığı güçlü yansıtacak ve tabelanın güzel gözükmesini sağlayacak kaliteli saydam bir malzeme kullanılır.

Tabelanın yan tarafları ise talep edilene bağlı olarak ışıklı ya da düz olarak hazırlanabilir. Tabelanın güzel gözükmesinde ışıkların gücünün ve kalitesinin önemi büyüktür. En uygun seçimi firmamız ile birlikte fikir alışverişinde bulunarak işyerinize en uygun olanı birlikte hazırlayabiliriz.

 

Işıklı Tabela Özellikleri

Tabelalar çok farklı ve çeşitli özelliklerde, boyutlarda olabilir. Bu özelliklerin seçimi ve uygulanması talebe ve mekâna göre biçimlenir. Işıklı Tabela seçiminizi yapmadan önce çeşitlerini, farklılıklarını ve özelliklerini bilmenizde yarar vardır.

Ayaklı, asma ve duvara monte olarak kullanılabilir şekilde hazırlanabilirler. Kullanım yeri nasılsa ona göre ayarlanır. Belli yazıların sürekli döndüğü bir tabela olduğu gibi, sabit bir yazının veya görselin yer aldığı bir tabela da hazırlanabilir.

Işıklı tabelaların en önemli özelliği elektrik bağlantısına sahiptir ve sadece günde belirli saatlerde elektrik harcar. Metal veya plastikten de yapılabilir olan tabelalarda cam ışıklı tabela tercihi de yapmak mümkündür. Siz de görenleri etkileyecek bir tabela ile görsel özelliğe sahip olmak isterseniz bizimle iletişime geçip gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 

Kullanılan Işıklandırma Nasıl Olmalı?

Işıklandırma, bir tabelanın diğer tabelalardan ayırıcı en önemli özelliğidir diyebiliriz. Işık sistemi ışıklı tabela içerisinde ne kadar güçlü ve doğru bir şekilde kullanılırsa tabela o kadar güzel görünüme kavuşur. Işığın modeli tamamen müşteri talebine göre değiştirilebilir.

Floresan, led gibi birçok çeşide sahiptir. Müşteri talebini doğrudan belirtmez ise güçlü bir ışık istenilmesine veya fiyatının uygun olmasının istenmesine göre üretici bir yol seçebilir ve izleyebilir. Güneş enerjisinden faydalanan ve bu şekilde çalışan tabelalarda mevcuttur.  Bu seçenek ise yine tamamen müşteri isteğine bağlı olarak değişir. Firma verimlilik ve enerji tasarrufu isteyerek bu seçeneği kendine uygun bulabilir. Böylece çevreye zarar vermeyen, çevre dostu bir tabela sahibi olabilirsiniz.

 

Işıklı Tabela Çeşitleri

Firma veya müşteri tercihine göre birçok çeşitlere sahiptir. Özellikle ışıklandırmaya göre farklılık göstermektedirler. Standart ışıklı seçeneği mevcuttur, hazır alüminyum kasa kullanılarak üretilir. Düz montaj şekline sahiptir fakat farklı baskı ve desenler ile şekillendirme yapılabilir.

Aydınlatma sistemlerine göre çeşitleri;  Led aydınlatmalı tabela, Neon aydınlatmalı tabela, florasan aydınlatmalı tabela, dıştan aydınlatmalı tabela gibi çeşitlere ayrılır. Kullanılacak yere göre farklılaşan birçok farklı özellikte ışıklı tabela seçimi yapılması olanağı mevcuttur. Alüminyum tabela, kutu harf, dijital baskı, fener tabela, gravür tabela, pleksi tabela, polikarbon tabela gibi modellerde kullanılmaktadır.

 

Işıklı Tabela Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Her tabelanın kendine özgü bir yapım aşaması vardır ve kişiye özel farklı şekillerde üretilmektedir. Bu dikkate alındığında iki tabelanın birbirinden farklı olduğu birçok nokta olabilir. Dışardan aynı görünse bile işçilik farkı olabilir. Bu da tabelanın görüntüsünü etkiler. Tabela seçiminde dikkat edilmesi gerekli unsurlar vardır. Örneğin; işçilik kalitesi ve malzeme kalitesi gibi. Ayrıca tabela seçimi yapmadan önce ortaya çıkabilecek çeşitlilik nedeniyle tabela özellikleri çok dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

Seçim faktörü sadece maliyet olmamalıdır. Çünkü ışıklı tabela işyerinin reklam ve tanıtımını yapmaya yarayan en uygun araçlardan biridir. Bu özelliğini yerine getirmez ise hiçbir fonksiyonu kalmaz.

Tabelanın malzemelerinin de özenle seçilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Uzun yıllar sorunsuz kullanım malzemelerin kalitesinden kaynaklanır. Eğer uzun yıl ve sorunsuz kullanım isteğinde iseniz size önerimiz malzemelerin teker teker kaliteli ve yeterliliği olanlar olarak seçilmesi olacaktır.

Eğer tabelaya malzeme yeterli gelmez ise kullanılan dönemde herhangi bir sorun ile karşılaşılabilir. Tabela aynı zamanda bir markanın yayılması demektir. Ayrıcalıklı ve farklı bir tabela isteniyorsa profesyonel görsel tasarım grafik uzmanlığı gerekmektedir.

Bu yüzden tasarım aşamasından üretim aşamasına kadar çalışanların müşterinin ne istediğini anlamaları önemlidir. Tabeladaki öne çıkması istenen metnin çok özenle seçilmesi gerekir. Firmanın ne anlatmak istediği dışarıdan bu tabela sayesinde kolayca ve etkileyici biçimde anlaşılmalıdır. Tabelanın büyüklüğüne göre çok uzaktan bile fark edilmesi önemli hususlardandır.

Büyük boyutlu bir tabela her zaman çok daha fazla dikkat çeker. Fakat her işyeri faklı özelliklere sahip olduğu için tabelanın boyutu da işyeri mevki özelliklerine göre, müşteri isteğine göre gibi birçok faktör göz önünde bulundurularak belirlenmesi daha sağlı olacaktır.  Diğer dikkat edilmesi gereken bir konu ise hava şartlarına dayanıklı olmasıdır. Hava şartlarına uygun bir şekilde dizayn edilmelidir. Güneş, kar, yağmur gibi faktörlere karşı dayanıklı ve sağlam üretilmelidir.

 

Işıklı Tabelaların Firmalara Avantajları Nedir?

Işıklı tabela, birçok farklı aydınlatmanın kullanıldığı reklam yöntemidir. Tabela ile firmayı tanıtma amaçlandığından tabelanın da görünüşü ile firma özelliklerini yansıtması gerekir. Firmalar tabela seçiminde hassas davranırlar bunun sebebi de tabela temsil niteliğine sahip bir araçtır. Tabelanın firmaya ve işyerine birçok avantajı vardır.

Dikkat çeken tasarımı sayesinde müşterilerin ilgisini oraya doğru çekebilir. Firmaların markalarını, kendilerini tanıtmalarını sağlayan en etkili reklam yoludur. İyi bir tabela tasarımı ile diğer reklam yollarından daha fazla verim alınabilir. Müşteri sayılarının artmasına katkı sağlar. Tabelanın tasarımının, ışıklandırmasının, şeklinin ve boyutunun güzel ve firmaya uygun olması dışardan dikkatlerin üzerinde olmasını, birlikte çalışma isteğini uyandırabilir. Küçük bir ayrıntı gibi görünen tabelanın bunun gibi birçok avantajları vardır.

 

Işıklı tabela fiyatları

Işıklı Tabela, Tabela çeşileri arasında en çok kullanılan tabela modelidir. İçten aydınlatmalı ve led aydınlatmalı çeşitleri mevcuttur. Işıklı tabela fiyatları hakkında bilgi almak için İletişim sayfasından bize ulaşabilir yada aşağıdaki hızlı iletişim numaralarından tabela fiyatları ve ücretleri alabilirsiniz.

Işıklı tabela firmalar veya işletmeler için ışıklı tabela en çok tercih edilen tabela modelidir. Sizde firmanız için tabelacı arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Işıklı tabela firmaların genelde dikkat çekme amacıyla kullandığı bir reklam türüdür. Işıklı tabela kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır.

    WeCreativez WhatsApp Support
    Fiyat almak için tıklayın.
    WhatsApp Destek Hattı