LED Tabela

Led Tabela Modelleri

Led Tabela

 

Led Tabela Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Led, Türkçesi “Işık yayan diyot” anlamına gelen, yarı iletken, ışık yayan bir elektronik devre elemanı anlamına gelen bi kelimedir. Led tabela ise le ampullerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan elektronik sistemler, yazılımlar kullanılarak üretilen tabelalardır. Ledler tabelacılık sektöründe çokça kullanılan en önemli ve tabelanın kalitesini belirleyen elektronik devre elemanlarıdır.

Ülkemizde maalesef  led üretimi yoktur. Bu malzemeyi Çin’den ithal eden tedarikçiler piyasanın kullanımına sunmaktadır. Her ithal üründe olduğu gibi led malzemede de fiyat ve kalite farkı bulunmaktadır. Ucuza alınan ledlerden üretilen tabelaların kalitesi de düşük olacağından led tabelada birkaç ay içerisinde bozulmalar, arızalar ve renk değişimleri baş göstermektedir. Bu sebeple led tabelalarda kullanılan led ışıkların kaliteli olması büyük önem taşımaktadır. Led tabela yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir başka malzeme de pcb kartlarıdır. Led tabelalarda elektronik malzemelerin üstüne dizilen pcb kartları da farklı kalitelerde üretilmektedir. Biz, kaliteli ve uzun ömürlü led tabela için epoksi kullanılmasını önermekteyiz. Çünkü epoksi kartlarda genleşme çok az olmaktadır. Ayrıca bu kartlar neme dayanıklı olduğu için hava şartlarından kaynaklanan eğilme bükülmeler yaşanmaz. Belirtmemiz gereken bir diğer nokta da led tabela sistemlerinde kullanılan microcontroller’lar. Bu parçanın işlemcinin kullanıldığı yerde çalışabilecek teknik özelliklere sahip olması oldukça önem taşımaktadır. Tabelada kullanılan kasanın mutlaka elektrostatik fırın boyalı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Diğer boya türleri zamanla deforme olup paslanma ve çürümeler oluşabilmektedir. Led tabelalarda kullanılan adaptör de en sık arıza veren malzemelerden biridir. Birçok firma adaptörleri test aşamasından geçirmeden kullanmaktadır. Firmamız tüm malzemeleri en kalitelisinden ve detaylı testlerden geçirdikten sonra kullanıma sunar. Bir başka konu da tabelanın takılacağı konumdur. Herkes tarafından görülebilecek, aşırı tabela karmaşasının ortasında olmayacak ve hava koşulları açısından da rüzgara maruz kalmayacak bir yerde konumlandırılmalıdır. Bir led tabela yaptırırken müşterinin de rolü vardır. Müşteri ne istediğini bilmeli ve yapılan sistemin kalitesini, görerek kendi karar vermelidir. Firmalar arasında karşılaştırma yapmalı ve işin takipçisi olmalıdır.

 

Led Tabelanın Özellikleri

 

 • Led tabela, diğer tabela türlerine göre uygun fiyatlıdır. Ucuzdan pahalıya doğru giden her bütçeye uygun fiyat skalası mevcuttur.
 •  Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde 24 saat led tabelanın ışıklı özelliğinden faydalanılabilinir.
 • Kullanım alanları çok geniştir. Evlerden, hastanelere, otobüslerden, camilere kadar pek çok yerde bu tabelalar kullanılmaktadır.
 • Diğer tabelalara göre çok daha fazla dikkat çekicidir. Yanıp sönebilen ışıklar ile ya da farklı renk seçenekleri ile dikkatleri üstüne çekmeyi başarmaktadır.
 • Farklı tasarım seçeneklerine açıktır. Hayalinizdeki her şeyi led tabela ile yazıya dökebilirsiniz.
 • Yanıp sönmesi ile sağlanan animasyon zenginliği sayesinde sabit duran tabelalar arasında kolayca öne çıkmaktadır.
 • Sınırsız görsel ve yazı yayınlayabilme avantajı sunmaktadır.
 • Bilgisayar ile kontrol olanağı sağlar.
 • Tabelaya logo, resim, yazı ekleyip, istediğiniz zaman çıkartmanız mümkündür.
 • İstediğiniz reklamı, istediğiniz an yayından kaldırıp diğerini yayına koyabilirsiniz.
 • Gün ışığından etkilenmeyen led tabelalar, gündüz de net görüntü imkanı sağlamaktadır.
 • Tabelanızın parlaklığını ayarlayabilirsiniz.
 • Saat ve tarih gösterimi imkanı sunmaktadır.
 • Soğuk ve sıcak hava, yağış, nem gibi her koşula karşı dayanıklıdır.
 • İyi tasarlanmış bir led tabelanın gerçekleştirdiği olumlu etki diğer reklam türleri ile kıyasladığında daha fazladır.
 • İnsan psikolojine ve bilinçaltına en fazla etki eden reklam çeşitlerinin ledler ile sağlandığı kanıtlanmıştır.
 • Led tabela kolaylıkla temizlenebilir, temizliği ve bakımı kolaydır.
 • Suya dayanıklıdır.
 • Kullanıcıya farklı renkte ışıklandırma seçenekleri sunmaktadır.

 

Led Tabelanın Kullanım Alanları

Led tabelanın kullanım alanı oldukça geniştir. Bina cephelerinde, dış mekanlarda ve hatta çatılarda bile kullanılan bu tabela çeşidi, yer fark etmeksizin hemen hemen her alanda kullanılabilmektedir. Kullanım ve uygulama alanlarında farklılıklar görülse de uzun ömürlü olmaları nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir.

 Led tabela, gemicilik, hava, ordu, avcılık, adliye, güvenlik gibi çok farklı sektörlerin iş kollarında kullanılır. Otobüslerde yol güzergahını göstermek, otobanlarda yol çalışmalarına dikkat çekmek, eğlence mekanlarında ya da iç mekanlara şıklık katmak amacı ile de kullanılmaktadır. Açık hava reklamlarında endüstriyel yapısı, uzun ömürlü ve dayanıklı olması, enerji tüketimi açısından da avantaj sağlamasından dolayı bu tabelalar birçok kurum ve kuruluşta reklam, bilgilendirme veya yönlendirme amaçlı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca spor sahaları, olimpiyat parkurları, stadyumlar, kapalı spor salonları skorboardlarında skor bilgi ekranı olarak ve buna benzer  alanlarda led tabelalar kullanılmaktadır. Toplumsal alanda da hastaneler, okullar, toplu taşıma araçları, trafik bilgilendirme ekranları gibi kamuya ait pek çok alanda hizmet veren led tabelalar, ayrıca döviz büroları, borsa göstergeleri gibi para akışının hareketli olduğu alanlarda, değişen bilgileri anlık olarak göstermesi açısından bu iş alanlarında da kullanılmaktadır.

 

İstanbul Led Tabela

Diğer tüm tabela çeşitlerinde olduğu gibi led tabelalarda da firmamız hayalinizdeki tabelayı en uygun ve en kaliteli biçimde hayata geçirmek için çalışmaktadır. İstanbul led tabela firmaları arayınışınz için diğer alternatifler arasında led tabelaya karar verdiyseniz, bu tabelanın nereye uygulanacağı, her türlü detaylar düşünülerek karar verilir. Led tabela bulunduğu yerin en görülür yerine, en fark edilebilecek biçimde konması için yerinde tespitler yapılır. Müşterimiz ile istişareler yaparak bizim tecrübelerimiz ve siz müşterilerimizin de talepleri doğrultusunda en uygun yere tabelanın konmasına karar verildikten sonra uzman teknik ekimiz tarafından ölçüler alınıp üretim başlar. Teknik ekibimiz tarafından size özel olarak üretilen tabelanızın montajı  da en kısa zamanda yapılır.

 

İstanbul Led Tabela Fiyatları

Tabelalarda fiyatlandırmayı belirleyen pek çok faktör vardır. Bunlar; kolay imal edilmesi, az işçilikle üretilebilmesi, tabela yapımında kullanılan malzemenin uygun fiyatlı olması ürünün fiyatının ucuz olmasına imkan sağlar. Ancak fiyat konusundaki en önemli unsur malzemedir. Sonrasında pazarlama ve işçilik maliyetleri gelmektedir. Sıklıkla karşımıza çıkan led tabelaların kalitesi ve tabelanın malzemesi fiyatını belirleyen ana unsurdur. Eğer tabela pleksiden üretildiyse çok göz alıcı olmaz. Dikkat çekici değildir. Amacına hizmet edemez. Bunun da iki sebebi vardır. Malzeme ve işçilik. Malzeme gösterişten uzak ise ustanın ona bir şeyler katıp tabelayı göze çarpar hale getirebilmesi gerekir. İstanbul bölgesinde led tabelacı ihtiyaç duyduğunuzda fenomen tabela’dan fiyat alabilirsiniz.

Led tabelaların uzunlukları, genişlikleri kısacası ölçülerine göre  fiyatlandırması yapılır. Bunun yanında kullanılacak malzeme ve işçilik ücretleri de hesaplanarak siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Firmamız olarak sizlere tavsiyemiz, onca emekler vererek kurduğunuz dükkanınızı ya da işletmenizi daha görünür, daha bilinir hale getirebilmek ve tabela sorununu bir kerede çözmek için ucuz led çeşitlerinden ziyade daha kaliteli ve biraz dha fiyatlı olanları tercih etmenizdir. Çünkü ucuz olmayan led tabelalarda bozulma riski  sıfıra yakındır. Ömürleri ucuzuna göre 10 kat daha fazladır. Ucuza yaptırdığınız tabelanız 1 yıl sonra arızalanabilecekken diğeri 10 yıl  sıkıntısız bir şekilde amacınıza hizmet edecektir. Firmamız her türlü tabela ihtiyacınızda olduğu gibi led tabela tercihinizde de   uzman ve tecrübeli teknik ekibi ve çok çeşitli alternatifleri ile sizlere hizmet etmekten gurur duyacaktır.

  WeCreativez WhatsApp Support
  Fiyat almak için tıklayın.
  WhatsApp Destek Hattı