Totem Tabela

Totem Tabela Modelleri

Totem Tabela

Tabela kişinin ne iş yaptığını ve ticari piyasada kendini tanıtmasının en önemli aracıdır ve özen gösterilmelidir. Totem tabela, aslında günlük hayatımızda karşılaşılan reklam biçimidir. Herkes bu tabelaya yolculuk esnasında denk gelmiştir. Açık alanlarda, yol ve cadde kenarlarında kullanılan reklam aracıdır. Uzaklığa göre boyutları değiştirilebilen bu tabela çeşidi çok kullanışlı ve etkili olduğu için çok sık tercih edilir. İşyeri, devlet binaları ya da alışveriş merkezlerinin fark edilmesi için kullanılan gösteriş sahibi tabelalardır. Boyutlandırmalarında herhangi bir standart yoktur. Herkes istediği boyutta yaptırabilir. Fakat uygulama ve imalatı profesyonellik gerektirir. Bu yüzden bu işi iyi yapan yerlerle çalışılması önerilir. Firmamız totem tabela konusunda uzman kişilerle çalışarak en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Bu tabela çeşidi, tasarımından montajına kadar ustalık ve dikkat gerektirdiği için her zaman özen gösterilmesi gerekli.  Son derece insanlar üzerinde pozitif etkileri vardır. Bu reklam aracının başarısı bir yandan da tabelanın kullanılacağı yere bağlı. Kullanılacak yer çok büyük bir titizlikle incelenmeli ve araştırılmalı. Ayrıca tabelanın kullanılacağı ve sabitleneceği yer mutlak surette kuvvetli ve güçlü olmalıdır. Eğer değilse beton gibi maddeler ile desteklenebilir.

 

Totem Tabela Çeşitleri

Piyasada birçok totem tabela çeşitleri mevcuttur.  Bunlardan hangisinin seçileceği müşteri seçimine, kullanılacak yere ve hangi amaç ile kullanılacağına bağlıdır. Çeşitleri: Vinil Germe Tabela, Profil Tabela, Çelik Saç Tabela, Alüminyum Tabela, Kompozit Tabela, Likit Tabela, Tek Ayaklı Tabela, Çift Ayaklı Tabela olarak sıralanabilir.

 

Totem Tabela Özellikleri Nelerdir?

Işıklı ya da ışıksız hazırlanabilmektedir. Işıklı totem tabela oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Çoğunlukla yol kenarlarında reklam amacı ile küçük totem tabelalar tercih edilmektedir ve boyut olarak diğer tabelalara göre boyut olarak küçük tasarlanır. Likit totem tabela yerden oldukça yüksek bir yapıya sahiptir ve tek gövde şeklinde yukarıya doğru yüksek bir boyuttadır. İsteğe göre ışıklı ya da ışıksız hazırlanabilir. Tabelanın imalatından önce yerin tespiti yapılır ve tabelanın nasıl olması gerektiği saptanır. Daha sonra projelendirme, tasarım yapma, kullanılacak malzeme gibi aşamalar gelir ve değerlendirmeler yapılır. Belirleme sonrasında imalat ve montaj aşamalarına geçilir.

Totem tabela aydınlatmalarında led teknolojisinin yanında florasan ampul de kullanılabilir. Yüksekliği fazla olduğundan dolayı açık alanlarda sergilenmeye uygun bir yapısı vardır. Büyükçe yapısından dolayı uzak mesafelerden bile görülebilecek bir yapısı vardır, her görüş mesafesine girebilir.

 

Totem Tabela Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Yer seçimi doğru yapılmalıdır. Bu çok önemli bir husustur. Emanet gibi durmamalı çok da küçük kalmamalı. Yere göre büyüklüğü, uzunluğu, biçimi ayarlanması çok daha sağlıklı olur. Yer totem tabela için uygun değilse yer beton kullanarak güçlendirebilir. Tabelanın kar, yağmur, güneş gibi hava koşullarına dayanıklı olması önemlidir. Sonuçta her zaman dış ortamda kalacağı için doğal olaylardan en az derecede etkilenmesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Örneğin, tabelanın fırtınalı hava karşısında sağlam durabilmesi için iskeletinin ve sabitlendiği yerin sağlamlaştırılması önerilir. Bu yüzden iskeletinde sağlam ve yeterli malzeme kullanılmalıdır. Rüzgâr ve materyal dayanımı gibi teknik bilgilerin hesaplanarak ve uygulanarak yapılması gereken bir reklam aracıdır. Tasarım ve çizimlerinin özgün olmasına ve amacına uygun yapılmasına dikkat edilmelidir. Bir tabelayı diğerlerinden bir adım önde tutan özelliklerden biridir. Tabelaların ışık gücü, tabelanın görünürlüğü, ayakta sağlam şekilde durabilmesi konuları özellikle dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Tabela yapım sırasında en çok önem verilen konulardan bir tanesi de tabelanın ışıksız ortamda nasıl göründüğü konusudur. Çünkü tabelalarda gündüz görünümü kadar gece de önemlidir. Profesyonel ekipler ile çalışılması önemlidir. Tabela tercihi yapılırken sadece maliyete bağlı değil kullanım şartlarına uygun olup olmamasına, uzun süre kullanım sağlayabilmesine göre bir karar verilmelidir. Tabelanın üzerinde ne yazacağı, tasarımı, kullanılan metinler, yazı karakterleri oldukça önemli ayrıntılardandır. Bütün bunların kişilerin firmalarına, markalarına ve verdikleri hizmete özel olduğu unutulmamalıdır. Tabela için dışardan görünüşü kadar içinde kullanılan malzemeler de önemlidir. Bütün iç dış malzemeler kullanım amaçlarına uygun ve kaliteli olarak özenle seçilmelidir. Tabela kişinin veya firmanın ne iş yaptığını en etkili bir şekilde anlatmak için en uygun araç olduğundan detayları ile yakından ilgilenilmelidir.

 

Totem Tabelaları Nerelere Konulur?

Açık havada reklam konusunda vazgeçilmez reklam aracıdır. Çok büyük popülarite ve etkinliğe sahip olan totem tabela ile çok sık karşılaşılır. Yol kenarlarına, işyeri girişlerine, otoban ve şehirlerarası uzun mesafeli yollara konulur. Uzak mesafelerden görünebilir özelliği sayesinde kullanıcıları tarafından çok tercih edilmektedir. Ayrıca totem tabela, açık arazilerde, mağaza önlerinde, yüksekliği çok olmayan tepelerde, park alanlarında site girişlerinde kullanılmaktadır. Birçok eczane, lokanta, restoran, otel, benzin istasyonu, bina, apartman, site tarafından bu çeşitte tabelalar tercih edilir. Bunun nedeni markalarının, isimlerinin reklamını ve tanıtımını güzel bir şekilde yapabilmektir. Firmamız, markasını en iyi şekilde tanıtmak isteyenlere bu hizmeti en iyi şekilde verebilmek için profesyonelce çalışmakta her gün daha da ileriye gitmektedir.

 

Avantajları nelerdir?

Kalabalık kesime hitap ettiği için ilgi uyandırıcı bir özelliğe sahiptir. Renk seçimi de önemlidir ve bu seçim müşteri kararına göre yapılır. İster rengârenk ister sade görünümler tercih edilebilir. Maliyet olarak uzun sürede oldukça avantaj sağlar. Uzun yıllar kullanıma uygun hazırlanmış totem tabela markanızı en iyi şekilde temsil eder ve markanın reklamını yapar. Görünüşü ile son derece gösterişli olduğundan akılda kalıcı bir etkiye sahiptir. Aynı anda birden kişiyi etkileyebilir ve büyük kitlelere ulaşır. Müşterilerin merakını çekip onları firmaya yönlendirmede oldukça etkili reklam aracıdır. Bu avantajlı tabelalarla sizde markanızın veya firmamızın tanınmasını sağlayabilirsiniz ve bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

 

Totem Tabela Nasıl Yapılır?

Totem tabelalar, işlerinde uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdırlar. Çünkü ayrıntıları oldukça fazladır. İlk önce tasarım faaliyeti yapılır ve daha sonra grafiği hazırlanır. Grafik vektör tabanlı programda bilgisayar aracılığı ile hazırlanır. Sıradaki aşama ise hazırlanan grafiği tabelalara geçirmektir. Bu işlem için bilgisayar sistemli özel metal kesiciler kullanılır. Kesiciler, lazer ve CNC’dir. Kıvrım yerleri makinede şekillendirilir ve ardından kesim yapılır. Yerden yükseklikleri genelde 3- 4 m civarındadır. Daha sonra hazırlanan tabela malzemeleri kırın boya sistemi ile boyanır. Bu tabelalar çeşitli özellikler ile ayrılmaktadır. Işıklı veya ışıksız olabilmektedir. Işıklı olanlar iç düzeneğe elektrik tesisatı kurularak hazırlanır veya güneş enerjisi sistemi kullanılır. Tabelanın montaj yapısı oldukça önem arz eder çünkü tabela zaman içinde bakım istemektedir. Bakımı yapılmayan tabelalar çürür ve paslanır. Bu da kötü bir görüntüye sebep olur. Verilen maddi manevi emek yok olur. Montaj ve tamirat aşamalarında da profesyonel bir ekipten yararlanmakta fayda vardır. Tabelanın sonraki bakımlarının kolay olması için iyi bir imalat ve montaj yapısına sahip olmalıdır. Tabelanın sağlamlığı montajının sağlamlığı da demektir. Herhangi bir zarara sebebiyet verilmemek adına sağlam kurulum ve montaj gereklidir. Bu özen ve dikkati gerektirecek boyutta ve düzenektedir.

    WeCreativez WhatsApp Support
    Fiyat almak için tıklayın.
    WhatsApp Destek Hattı