Işıksız Tabela

Işıksız Tabela, herhangi bir ışık sistemi barındırmayan ve bu özelliğe sahip olmayan tabela çeşididir. Firmalar ve işyerleri tabelalarının ışıklı ya da ışıksız olmasına kendileri karar verirler. Işıklı tabelalar tercih edildiği gibi gerek de görülmeyebilir. Bunun kararı tamamen müşteriye aittir. Firmamız ışıksız tabelaların da dikkat çekici olması konusunda bir hayli özen göstermektedir. 

Işıksız Tabela Modelleri

Işıksız Tabela

Tabela sistemleri ve çeşitlerinde ışıksız tabelaya bir hayli talep vardır. Talepler müşteri isteğine bağlı olarak alınır ve her birinin ayrı üretim süreçleri ve tasarımları mevcuttur. Her sektörden çok farklı firmalar tarafından tabelalar ışıksız olarak tercih edilmektedir ve bu tabelalar diğerleri ile uyum içinde kullanılmaktadır. Çok farklı, özgün, kendinizi anlatan bir tabela hizmeti almak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçip, birbirinden farklı tasarımlarla geniş bir seçim yelpazesi sunabiliriz.

 

Işıksız Tabela Genel Özellikleri

Dış mekânlarda gündüz kullanım performansı oldukça iyidir. Ofis ve büro gibi iç mekânlarda da 24 saat kullanılabilir. Işıksız tabelanın diğer ürünlere göre fiyatı oldukça düşüktür. Işıksız tabela ile istenilen boyutta hatta bina giydirme şeklinde ürün tasarlanabilir. İstenilen baskı istenilen alan içinde kullanılabilir. Işıksız tabela için reflektör yardımı ile ışık sağlanabilir. Bu yol ile daha ucuz maliyet ve daha çok gösteriş elde etmiş olursunuz.

 

Işıksız Tabelanın Avantajları

Işıksız tabela türleri çok kullanışlıdır. Örneğin; ışığı geçirme gibi bir zorunlulukları yoktur. Bundan dolayı kompozit, pleksiglas, alüminyum polikarbon ya da vinil germe gibi malzemeler kullanılmaktadır. Tabela seçiminde en önemli şey malzemelerin doğru belirlenebilmesidir. Tasarım, üretim, kurulum aşamalarının başarılı bir şekilde yapılması uzun ömürlü kullanımı beraberinde getirir. Elektrik sistemi bulunmadığından elektriksel bir arıza olması da olanaksızdır.

 

Işıksız Tabelalar Nerelerde Kullanılabilir?

Bu tür tabelalarda ışık ve aydınlatma sistemi olmadığından sadece gündüz güzel bir görünüm sergilemektedir. Karanlıkta hiçbir ışık kaynağı mevcut değilse görülememektedir. Işıksız Tabela çeşitleri ışıksız ortamlarda tabelanın görülmesi gerek duyulmadığı alanlarda kullanılabilir. Günümüzde birçok kafe, restoran, butik, mağaza, dükkân kısacası hemen hemen bütün işyerleri seçimini bu tabeladan yana kullanmaktadır. Örneğin;  çatı tabelası, cephe tabelası, yol veya totem tabelası olarak sıralanır.

 

Işıksız Tabela Çeşitleri

Tabelalar çok farklı çeşit ve özellikte oluşturulmaktadır. Bu tamamen isteğe bağlıdır. Işıksız tabela çeşitleri de çok fazla mevcuttur. Bu çeşitlilik kullanılan malzemeden, işçilikten ve daha birçok farklı özelliklerden kaynaklanmaktadır. Işıksız tabelalar çok farklı çeşitlerde yapılabilir. En fazla kullanılan çeşitler arasında;

Alüminyum tabelalar, kutu harf tabelalar ( krom, pleksi, strafor köpük), dijital baskı tabelalar, ahşap tabelalar, yer almaktadır. Bunun yanında fener tabela, yönlendirme tabelası, plegsiglas tabela gibi modeller de kullanılmaktadır. Tabela çeşitlerini; kompozit, pleksi, foreks, lampleks, strafor köpük, vinil germe olarak da sıralayabiliriz.

 

Kompozit ışıksız tabela

Kompozit malzemeden istenilen şekilde yapılmaktadır. Kompozit malzeme taşıyıcı olarak ya da kesilerek istenilen harf ve rakam varsa onun yazılmasında kullanılabilir.

 

Pleksi ışıksız tabela

Pleksi malzemesinden istenilen şekilde tabela yapılabilir. Pleksi malzemesi ister taşıyıcı olarak ister harf ve rakam oluşturulmak için kesilerek kullanılabilir.

 

Foreks ışıksız tabela

Foreks malzemeden istenilen biçimde tabela oluşturulabilir.

 

Lamplex ışıksız tabela

Eva köpük üzeri pleksi malzeme kaplanarak yapılır. 2 ve 4 cm aralığında kalınlık derecesi olabilir. Malzeme makinede kesilip istenilen şekil verilebilir. Ortaya çıkan şekiller düz bir zemine şablon yardımı ile monte edilir. Su geçirmeme özelliğine sahiptir, ayrışma ve çürüme yapmaz. Kar ve yağmur olaylarına karşı dayanaklıdır. Yağ geçirmez ve asit gibi kimyasal maddelere karşı dayanıklı bir yapısı vardır. Ses yalıtımı ve ısı yalıtımı özelliklerine de sahiptir.

 

Strafor köpük ışıksız tabela

Çok kalın malzeme yapısına sahip oldukları için makine ile istenilen şekiller tabakadan çıkarılabilir. Çıkan şekiller düz bir zemine şablon yardımı ile sabitlenebilir. Aynı şekilde yağ geçirmez ve asit gibi kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Su geçirmez, çürümez özelliklere sahiptir. Ses ve ısı yalıtımı işlevlerine de sahiptir.

 

Vinil germe ışıksız tabela

Işıksız vinil üzerine baskı ile kasa üzerinde gezdirilerek yapılır. Alüminyum ve demir profilden kasa yapılabilir. Kasa kalınlığı 3 cm civarında olmalıdır. Fiyatından dolayı en çok tercih edilen tabela şeklidir.

 

Işıksız Tabelalarda Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Sadece gündüz ışığında görülebilir olsa dahi çok iyi bir reklam aracıdır. Firmalar tarafından çokça tercih edilmektedir. Her tabelada dikkat edilmesi gereken dayanıklı olma konusu ışıksız tabela çeşitlerinde de dikkat edilmelidir. Dayanıklı, sağlam ve etkili malzeme kullanımına önem verilmelidir.

Açık korumasız yerde duracağından dolayı güneş, yağmur, kar gibi doğa olaylarına karşı dayanıklı malzemeler kullanımı tercih edilerek hazırlanırsa memnuniyet daha da artar. Işıksız tabelanın iskeletinin sağlam olmasına özen gösterilmeli çünkü bu nokta önemlidir.

Özellikle demirden yapılan iskeletlerin nem ve sudan korunması şarttır yoksa paslanma ortaya çıkabilir. Bu da yakışıksız ve kötü bir görüntüye sebebiyet verir. Tabela çok ufak bir ayrıntı gibi görünebilir fakat tabeladaki bir harf veya bir logo müşterinin diğerleri arasından sizi seçip size yönelmesine neden olabilir.

7Böyle kuvvetli etkisi vardır. Bu yüzden tasarımının kuvvetli olması sizi diğerlerinden ayırabilecek bir fark yaratır. Böylece tabela, reklam amacını başarı ile taçlandırmış olur. Işıksız tabelalara da dışarıdan ışık eklemesi yapılabilir fakat orijinal ışıklı tabela kadar verim sağlanmaz. Işıksız tabelaların tasarımı, üretimi, montajı, kurulumu tabelanın uzun süre kullanılması ve müşteri memnuniyeti açısından önemlidir. Üretim ve montaj dönemi bittikten sonra koruma ve bakım dikkatlice yapıldığı zaman bu tür tabela çok uzun yıllar dayanıklılığını koruyabilir.

 

Işıklı Tabela Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Montaj dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Tabelanın uzman kişiler tarafından monte edilmesi hem kullanım ömrünü azaltır hem de olası kazaların önüne geçilebilir. Her üründe olduğu gibi ışıksız tabela da bakıma ve temizlenmeye ihtiyaç duyar.

Bu bakım ve temizlenme işlemlerinin belli zaman aralıklarında tekrarlanması gerekir. Bu periyodik bakım sayesinde tabela yeni alınmış gibi şık bir görünüme kavuşur. Bunun yanında ışıksız tabelalarda yazılar belli bir zamandan sonra silikleşmeye başlar. Bu sorunu düzeltmek için yazıların üzerinden uygun bir şekilde geçilmelidir ki okunurluğu kaybolmasın. Aksi halde bütün işlevini yitirmiş olur ve önemini kaybeder.

 

Işıksız Tabela Nasıl Hazırlanır?

İlk önce ihtiyaç duyulan ışıksız tabela çeşidini belirlemek gerekir. Bu tamamen müşteriye ait bir adımdır. Müşteri isterse kullanılan malzemeler, dayanıklılık, çeşitlilik bakımından hangisinin daha iyi olacağına dair tavsiye alabilir.

Firmamız her zaman bu konuda müşterilerinin yanındadır. Kişiye özel hazırlanan birçok çeşit tasarımdan biri seçilir. En uygun olanın bulunabilmesi için her zaman yardım istenebilir. Ardından alınan karar uygulamaya geçilmeye başlanır.

Seçilen tasarım, son teknoloji ile birlikte şekillendirilir ve hizmete sunulur. Bu sürecin ve tasarımlarının güçlü oluşabilmesi için işinde usta programcılarla ve üreticilerle çalışılması gereklidir. Bu sayede hem tasarım hem üretim süreci başarılı geçer.  Profesyonel çalışanlarla birlikte firmamız tüm bu süreçleri müşterileri adına yönetmek adına hizmet vermektedir.

 

    WeCreativez WhatsApp Support
    Fiyat almak için tıklayın.
    WhatsApp Destek Hattı